 |
Japansk kirsebær i snø |
Vi er kommet godt inn i adventsmåneden, og juleforberedelsene er godt i gang i huset. I går kveld begynte det å snø i Bergen, og i dag våknet vi til rundt 20 cm snø ute. Så snart det var lyst var jeg ute og fotograferte, for sannsynligvis vil snøen være borte ganske raskt. Trær og busker er dekket av snø, så det er virkelig julestemning ute. Fuglemateren ble fylt med frø, så småfuglene kan ha noe å spise, og så var det bare å komme seg inn igjen i varmen.
Det er ennå noen uker før jeg begynner den nye hagesesongen, og etter to elendige somre, håper jeg neste år vil vise seg fra sin beste side. Jeg har allerede sett små spirer fra klosterklokkeløkene i bedet inne ved huset på nordsiden, de blomstrer gjerne allerede i begynnelsen av februar. Det har ikke blitt så mange nyinnkjøp av blomsterløk i høst, men en pakke allium satte jeg ned for første gang, i tillegg til noen tulipaner og narcisser.
I tillegg til vinterbildene i dag, tar jeg med noen minner fra sommeren 2017. En større årskavalkade får komme i romjulen, tenker jeg.
 |
Japansk kirsebær i blomst i mai |
Ha en riktig fin adventstid der ute.
Klem fra Anne-Kristin
 |
Syrin og blodrips i snø |
 |
Tulipaner i april |
 |
Alpeklematis |
 |
Kirsebærstuen i vintermodus. Neste år må jeg fornye både bord og benk |
 |
Narciss kjøpt i Barcelona |
 |
Krokusene ble hjortemat, men heldigvis var det få av løkene som ble spist. |
 |
Kirsebærtre og epletre |
 |
Mesteparten av snøen hadde sklidd av drivhustaket. |
 |
Det er nesten så jeg kjenner liljeduften |
 |
Snøen er ganske våt og bygger seg godt opp på pæretregrenene |
 |
Gullværhanen blomstret for første gang i år |
 |
Kirsebærstuen sett fra bakkant |
 |
Det ble en del epler, og ganske mange ble spist før hjorten fant en vei inn i bakhagen og spiste resten av dem. |
 |
Kirsebærtreet sto i full blomst i mai. |